statystyki szczegółowe

Aktualności

MECZ Z ZAGÓRZANKĄ - RELACJA

• autor: MAIK_001, 2011-06-19 10:23

18 czerwca piłkarze GMLKSu pożegnali się z Wadowicką okręgówką remisując w Zagórzu 1:1.

Mecz nie był tak ładny dla oka jak zeszłotygodniowe spotkanie ze Zgodą. Nie brakowało dogodnych sytuacji pod bramkami, jednak zarówno Piliczanka jak i Zagórzanka miała problem z odpowiednim ich wykończeniem.

Początek meczu Dla piłkarzy z Pilicy. Podopieczni trenera Netera stwarzali więcej sytuacji po bramką rywali, pod którą często gościli.

Na oczekiwany efekt ataków trzeba było poczekać kilkanaście minut. Pechowa dla gospodarzy okazała się 13 minuta, Walnik wrzucił piłkę Grabowskiemu, a ten strzałem z bliska dopełnił formalności, wyprowadzając Piliczan na prowadzenie i ustalając wynik do przerwy.

Prowadzenie gości mogło być jednak wyższe. Piłkarze w grafitowo - złotych strojach wypracowali sobie dwie dobre okazje do jego podwyższenia w trzecim kwadransie gry. Najbliżej szczęścia był Grabowski po wrzutce z wolnego na dalszy słupek.

Miejscowi stworzyli kilka wartych uwagi sytuacji w drugim kwadransie gry, jednak stojący między słupkami Stolarski nie dał się pokonać.

Druga połowowa dla gospodarzy.

W 12 minucie wyrównał Bartyzel i Zagórzanka dostała wiatru w żagle, sprawiając Pilickiej ekipie sporo kłopotu.

Piłkarzom GMLKSu wielokrotnie dopisało szczęście, kilkukrotnie przed utratą bramki uratował ich dobrze broniący Stolarski.

W końcówce spotkania Piliczanie złapali drugi oddech i z kolei o dużym szczęściu mogli mówić gospodarze.

Dwóch wybornych okazji nie wykorzystał Kardynał, jednej T. Kukułka. Do siatki nie trafił Również Ziaja i spotkanie zakończyło się, można uznać sprawiedliwym remisem.

Dla Piliczanki było to ostanie spotkanie w Wadowickiej okręgówce.

W związku z reformą rozgrywek w dniu 1 lipca 2011 zostanie przeniesiona do okręgówki Krakowskiej.

Piliczanie w Wadowickiej LO rozegrali 60 spotkań. Odnieśli 27 zwycięstw, 11 razy podzielili się punktami i 22 razy zaznali smaku porażki.

Zdobyli 99 bramek, tracąc 86.

Pierwszy, debiutancki sezon ukończyli na 7 miejscu mając na koncie 44 punkty. W drugim wywalczyli 4 oczka więcej i uplasowali się o jedną pozycję wyżej.

W sierpniu Piłkarze GMLKSu. Będą grać już w nowopowstałej lidze z nowymi rywalami.

Jak sobie będą radzić? Na odpowiedz na to pytanie musimy poczekać

Nowy sezon rozpocznie się w pierwszy lub drugi weekend sierpnia.

Listę rywali poznamy w Lipcu.

W środę 22 czerwca o godzinie 17:00 piłkarze spotkają się na ostatnim przed wakacjami treningu.

Po nim w siedzibie klubu zakończenie sezonu.

ZAGÓRZANKA – PILICZANKA 1:1

Bramki: Bartyzel 57 – Grabowski 13

Zagórzanka: Synal - Oczkowski, Hudzik, Raczek, Wójcik, Gut, Krawczyk, Łukasik, Paliwoda, Bartyzel, Biesek

grał także: Zając

Piliczanka: Stolarski – A. Kukułka, Mrówka, Przygodziński, Chrząstowski – T. Kukułka, Goncerz, Grabowski(68 Kardynał), Walnik, Staśko(60 Ziaja) – Kozłowski

Żółte kartki: Oczkowski – Goncerz, Przygodziński

Sędziował: Piotr Ćwiertnia (Wadowice)