Bramki: Dudkiewicz 41, Ziaja 45+2, Kardynał 88

Grębałowianka: Niedźwiedź- Ochlust(46 Walczyk), Wejner (80 T. Karaś), Tabor, Gawin – Mikołajczyk (46 Kubik), Pacyga, Sowa, Oleś, Cecuga(80 Nawrot) - Pikuła

Piliczanka: Stolarski- A. Kukułka, Mrówka, Olszewski, Ziaja – Dudkiewicz, Walnik(60 Goncerz), T. Kukułka, Żelazny(65 Kurpias)(80 Grabowski)- Kozłowski(60 Kardynał), Kowal

Żółte kartki: Gawin, Pacyga

Sędziował: Grzegorz Hamowski ( Kraków)

W XIII kolejce Ligi Okręgowej Piliczanie zainkasowali kolejne 3 punkty.

Przy Grębałowskiej w Krakowie okazali się skuteczniejsi od Grębałowianki, którą pokonali 3:0

Mecz zaplanowany na godzinę 14:30 rozpoczął się z niewielkim opóźnieniem, spowodowanym wtargnięciem psa na murawę.

Ponieważ gospodarze nie bardzo radzili sobie z czworonogiem, ten przeszkadzał zawodnikom, do 20 minuty, w której arbiter przygroził przerwaniem meczu.

Zwycięstwo wbrew pozorom ekipie trenera Netera łatwo nie przyszło. Gospodarze okazali się bardziej wymagającym rywalem od Legionu, zawiesili wyżej poprzeczkę i stwarzali większe zagrożenie pod bramką Stolarskiego.

W pierwszej odsłonie znakomitych okazji do zdobycia bramki z obu stron mniej więcej tyle samo.

Gospodarze bliscy objęcia prowadzenia byli w minucie 17, w której piłka odbita od interweniującego T. Kukułki o centymetry minęła słupek Pilickiej bramki. A także około minuty 27i w 39, w której dwukrotnie z bliska nie zdołali posłać piłki do siatki, co z resztą się zemściło.

Piliczanie z kolei swoje okazje mieli w: 21 minucie, w której Kowal przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 31, w której szarżujący na bramkę Kozłowski trafił w bramkarza. A także w 41 i w doliczonym czasie gry. Te dwie ostatnie już wykorzystali.

4 minuty przed upływem pierwszej części gry Żelazny idealnym podaniem w tempo obsłużył Dudkiewicza. Ten mając przed sobą tylko wychodzącego bramkarza, przelobował go, wyprowadzając GMLKS na prowadzanie. 5 minut później kibice obejrzeli bramkę w stylu “ stadiony świata” i zarazem do szatni w wykonaniu Kamila Ziaji. Były obrońca Ospelu Wierbka Huknął z ponad 20 metrów w górny róg nie dając szans bramkarzowi.

Jeśli trzeba by było podsumować drugą część gry bardzo krótko, to można by napisać, że gospodarze atakowali, a Piliczanka strzelała.

Druga odsłona dla ekipy trenera Wiącka, która mogła odwrócić losy meczu.

Piłkarze z grodu Kraka niezrażeni dwoma ciosami, od pierwszych minut po zmianie stron zaatakowali bramkę Stolarskiego. Niepokoili defensywę GMLKSu szybszymi atakami stworzyli sobie wiele sytuacji, w których aż prosiło się o bramkę.

Ich skuteczność wołała jednak o pomstę do nieba i pomsta przyszła.

W 88 minucie gry rezerwowy Kardynał, wygrał pojedynek z leżącym rywalem, w środkowej strefie boiska. Nie mając już nikogo na drodze popędził na samotne spotkanie z Niedźwiedziem , minął go i mając przed sobą tylko pustą bramkę ulokował w niej futbolówkę, ustalając wynik na 3:0.

Była to jedna z nielicznych sytuacji Piliczan po przerwie, zasługująca na większą uwagę.