Bramka: Perlik 48

Piliczanka: Stolarski – A. Kukułka, Mrówka, Olszewski, Ziaja(46 Grabowski) – Dudkiewicz, Walnik, T. Kukułka(85 K. Węglarz), Kardynał(75 M. Węglarz) -Kozłowski, Kowal(70 Kurpias)

Żółte kartki: Szaporow, Sowa – Grabowski

Sędziował: Mateusz Nowak (Kraków)

W niedzielne popołudnie piłkarze GMLKSu stracili 6 miejsce w ligowej tabeli po minimalnej porażce w Proszowicach 0:1.

Pierwsza bezbramkowa połowa dla Proszowiczan.

Gospodarze zagrali ostro, agresywnie stwarzali większe zagrożenie pod bramką i kilkukrotnie byli bliscy trafienia. Prowadzić powinni już po trzech minutach  , zamykający akcje na trzecim metrze Przeniosło przegrał jednak pojedynek ze Stolarskim.

Piliczanie także mieli okazję do otwarcia wyniku. A najwięcej strachu napędzili miejscowym w 7 minucie gry.

Na spotkanie z bramkarzem popędził Dudkiewicz. Strażnik bramki wyszedł, a mający pustą bramkę Kowal poślizgnął się, co uratowało gospodarzy przed stratą gola.

Druga połowa nie rozpoczęła się po myśli GMLKSu. Po 3 minutach gry Grabowski wybił piłkę głową na rzut rożny tak blisko słupka, że ławka zamarła.

Chwilę później Piliczan opuściło szczęście, bowiem piłkę wrzuconą z narożnika boiska do siatki wepchnął Perlik.

Sytuację na linii bramkowej próbował jeszcze ratować T. Kukułka, ale ku radości miejscowych kibiców nie zdołał zatrzymać futbolówki.

Jak się później okazało było to trafienie na wagę trzech punktów.

Piliczanie nie poddali się do końca. Z minuty na minutę spieszyli coraz bardziej, chcąc wywieść z trudnego terenu choćby punkt. Mieli swoje okazje, niestety nie udało im się trafić do siatki, a najbliższy tego był Dudkiewicz.

W następną sobotę o 13:00 Piłkarze z Pilicy rozegrają w Słomnikach mecz pierwszej kolejki z wiosny, a niedzielna porażka kosztowała ich spadek na 8 lokatę.