Aktualności

I KOLEJKA B-KLASY

• autor: MAIK_001, 2012-08-27 00:10

PILICZANKA II – BŁYSKAWICA KOLBARK 8:0

Bramki: Kardynał 45,74,85,Kamil Kowalczyk 7,48, Zasuń 19, K. Węglarz 68, Kalamat 90+1

PILICZANKA II: Kowalski – Olszewski, Ziaja, Lasak(60 Kalamat) – Kardynał, Opiłka, Kowalczyk(70 Maj), K. Węglarz, Rybczyński- Broczkowski(46 B. Kijas), Zasuń(55 Szczeklik)

BŁYSKAWICA: T. Bień(12 Tylec) – Kamionka, Mosór, Bajorek, Szatan- Przewłoka, Osuch(48 Pasich), Kwaśniewski, Gil – Sz. Beń, Mędrek(60 Polak)

Żółte kartki: Rybczyński

Sędziował: Waldemar Kądziela (Olkusz)

W niedzielne popołudnie, w inauguracyjnej kolejce Olkuskiej B-klasy, piłkarzom “dwójki” przyszło się mierzyć z debiutantem w rozgrywkach – Błyskawicą Kolbark.

Na boisku w Kocikowej sensacji nie było. Goście zapłacili solidne frycowe, wracając ku radości kibiców z ciężkim bagażem 8 bramek.

W związku z tym, że trener Michał Kowalski, miał do dyspozycji dużą grupkę zawodników ofensywnych zdecydował się na grę trzema obrońcami. Pierwsza część gry dla jego podopiecznych, którzy zaczęli dobrze spotkanie, a przed zmianą stron z licznych sytuacji wykorzystali 3, zapewniając sobie spokojne drugie 45 minut.

Autorem premierowego trafienia dla “dwójki” tym sezonie był junior – Kamil Kowalczyk, który w 7 minucie gry, huknął na bramkę Bienia, otwierając wynik potyczki.

Dla bramkarza gości nie był to z pewnością wymarzony debiut, bowiem 5 minut później kontuzjowany opuścił arenę rywalizacji.

Jego zmiennik cieszył się z czystego konta ledwie 4 minuty. W 16 na przedpolu strzeżonej przez niego bramki zrobiło się gęsto, a najlepiej w sytuacji odnalazł się Zasuń, który przytomnym strzałem powiększył zaliczkę GMLKSu. Gdy wydawało się, że drużyny udadzą się na odpoczynek przy stanie 2:0, w 45 minucie Kardynał zaaplikował gościom bramkę do szatni, zapewniając sobie i kolegom spokojną przerwę.

Druga odsłona pojedynku dla GMLKSu. Znacznie częściej w opałach był bramkarz gości, który pięciokrotnie musiał sięgać po futbolówkę do siatki. Strzelanie w drugiej części gry, tak jak i w pierwszej, rozpoczął Kamil Kowalczyk, który tym razem kazał czekać kibicom natrafienie krócej , bowiem posłał piłkę do siatki już w 3 minucie po wznowieniu gry.

Jakieś 20 minut później na samotne spotkanie z bramkarzem Błyskawicy wyruszył K. Węglarz, który nie miał problemu z ulokowaniem futbolówki w górnym rogu bramki.

W ostatnim kwadransie gry należy zwrócić uwagę na trafienia Kardynała, który strzałami w 74 i 85 minucie skompletował hat-tricka.

W doliczonym czasie gry przyjezdnych dobił wprowadzony po godzinie gry Kalamat, ustalając wynik pojedynku, który przy odrobinie większej precyzji, mógł być jeszcze wyższy.

Podopieczni Michała Kowalskiego po pierwszej serii spotkań zasiedli w fotelu lidera.