Mecz w Żarnowcu (21-09-2014)

MECZ Z WIECZYSTĄ

• autor: MAIK_001, 2013-04-20 22:16

PILICZANKA – WIECZYSTA KRAKÓW 2:2

Bramki: Goncerz 40, 68 – Folwarski 10, Fryc 61

Piliczanka: Stolarski – Osmenda, Jurczyk, Ziaja, Trólka – M. Węglarz, Demarczyk, Walnik, Staśko – Goncerz(85’ Błażkiewicz) – Dudkiewicz

Żółte kartki: Dudkiewicz, Jurczyk

Sędziował: Marcin Przysiężniak (Kraków)

Odkąd Piliczanie awansowali do Ligi Okręgowej mają problem z drużynami z dołu tabeli. Męczą się z nimi i zazwyczaj gubią punkty.

Potrafią urwać punkty rywalowi będącemu w ścisłej czołówce rozgrywek, na jego boisku i po dobrej grze a za kilka dni stracić je u siebie z przeciwnikiem, który broni się przed spadkiem.

Niestety dla Pilickich fanów ta reguła potwierdziła się także w zimne i wietrzne sobotnie popołudnie.

Podopieczni Grzegorza Jurczyka dwukrotnie gonili wynik w starciu z Krakowską Wieczystą i w ostatecznym rozrachunku stracili dwa punkty z rywalem, który był do ogrania .

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze, dla gości z Krakowa, którzy zaskoczyli piłkarzy GMLKSu, już po kilku minutach gry wykorzystując chyba jedyną klarowną sytuację w pierwszych trzech kwadransach.

W 10 minucie gry, Piliczanom nie udała się próba złapania na spalonego. Piłka strącona głową trafiła na piąty metr do Folwarskiego, który nie dał szans Stolarskiemu.

Piłkarze z Pilicy nieco bardziej zaczęli niepokoić bramkarza dopiero w ostatnich 18 minutach pierwszej połowy. Stworzyli sobie wówczas trzy sytuacje, w których można było się pokusić o trafienie, a wykorzystali jedną.

Stratę mógł zniwelować już w 28 minucie Staśko. Wypuszczony dobrym podaniem na drugą stronę boiska przez Trólkę, wszedł z boku w pole karne mijając obrońcę “na raz”, poczym uderzył kilkadziesiąt centymetrów nad poprzeczką . dwie minuty później Swej pierwszej okazji nie wykorzystał Goncerz, który zrehabilitował się po 10 minutach. Dokładnie w 40. Skorzystał wówczas z nieporozumienia w szeregach obronnych gości i z kilkunastu metrów posłał futbolówkę do siatki ustalając wynik do przerwy.

Drugą część gry lepiej zaczęli przyjezdni. Jednak mimo inicjatywy nie stworzyli sobie jakichś “ rewelacyjnych okazji”

A ich ataki pewnie spełzły by na niczym, gdyby po godzinie gry nie dostali prezentu.

Była dokładnie 61 minuta, gdy podopieczni Grzegorza Jurczyka, po głupio straconej i niepotrzebnej bramce musieli znów gonić wynik. “podpalił“ się jeden z obrońców, wybijając piłkę za boisko, mimo sygnalizacji bramkarza, który chciał się nią “zaopiekować” Piłkarze z Grodu Kraka różnego nie zmarnowali, odzyskując prowadzenie, za sprawą Fryca, który “wkręcił” futbolówkę od dalszego słupka.

Ich radość trwała do 68 minuty, w której to M. Węglarz dośrodkował praktycznie z linii końcowej na dalszy słupek, a zamykający na nim akcję Goncerz dopełnił formalności i trafiając z bliska, ustalił wynik końcowy.

Mecz pewnie inaczej by się potoczył, gdyby zaraz po zmianie stron M. Węglarz dobił skutecznie piłkę, która w okolicy szesnastego metra uciekła bramkarzowi.

poniżej bramka Goncerza na 1:1