Bramki: Demarczyk 49, Dudkiewicz 65, 90+1 – Pikułka 12, Lampart 29

Piliczanka: Stolarski – Kukułka, Osmenda, Z. Nowak, Grabowski – Dudkiewicz, Walnik(80” K. Węglarz), Demarczyk, Słowik, Tokarski(70’ Makowski) – Nowak(91’ Kalamat)

Żółte  kartki: Osmenda, Stolarski – Lampart, Jończyk

Czerwone  kartki: Sebastian Kowalski (5’ – faul ratunkowy)

Sędziował: Piotr  Król (Miechów)

Piłkarze  GMLKS-u przynajmniej  do pierwszej soboty czerwca będą wiceliderem pierwszej grupy krakowskiej  KO.  W sobotnim  pojedynku  o tą lokatę  z trudem, ale zasłużenie pokonali sąsiadującą  w tabeli Grębałowiankę, odskakując jej na 3 oczka.

Mecz Kolejki, bo  za taki należy uznać potyczkę drugiej z trzecią drużyną w tabeli, w sytuacji, gdy obie mają tyle samo punktów nie rozczarował.

Stał na bardzo dobrym poziomie, jak na okręgówkę.

To było szybkie spotkanie, w którym, nie brakowało sytuacji, bramek i emocji. Te  ostatnie były dosłownie do ostatniego  gwizdka.  Przyczepić się można ewentualnie  do  skuteczności po stronie  Piliczan.

Wydawało się , iż spotkanie z Krakowianami rozpocznie się bardzo  dobrze  dla  piłkarzy Pilickiego klubu.

Jest  piąta minuta gry.  Dudkiewicz ucieka Sebastianowi Kowalskiemu, ten  zahacza go od tyłu, tuż  przed szesnastką,  a ponieważ  przed    rozpędzonym zawodnikiem  w błękitnej koszulce jest tylko bramkarz, obrońcy gości robi się czerwono przed  oczyma. Od tego momentu, do końca odsłony piłkarskie  szczęście było po stronie przyjezdnych.

Do wolnego  po wspomnianym   faulu  podszedł Artur Kukułka i ustrzelił dalszy słupek.

Stara piłkarska prawda   mówiąca  o tym, że nie  wykorzystane sytuację się mszczą, sprawdza się dość  szybko.

Jest 12 minuta.   Grający w osłabieniu goście  wykorzystują praktyczne swoją pierwszą sytuację.  Użytek  robią z rzutu wolnego. Dośrodkowaną w pole karne  futbolówkę, głową  do bramki pakuje Pikuła, a fanów  Piliczanki zalewa krew.

Po raz  kolejny  serca około  150 widzów  zabiły mocniej po kwadransie gry, kiedy to podopieczni  trenera Netera powinni przegrywać  0-2. Piłkarz przyjezdnych  po minięciu Stolarskiego  uderzył w światło  bramki, lecz trafił  w Osmende, który z punktu widzenia gospodarzy, znalazł się we własiwym miejscu, we właściwym  czasie. Jak się jednak  okazało  co się  odwlecze..... niespełna  kwadrans później Krakowianie  poraz koleny   wznawiali  grę ze stałego fragmentu.  Z rzutu rożnego. Piłka  dośrodkowana z narożnika trafiła na głowę Lamparta, który wsadził ją pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Stolarskiego, ustalając rezulat do przerwy.

A piłkarze GMLKS-u w pierwszej  połowie mieli cztery setki. Bliscy  szczęscia byli: min:  Dudkiwicz , Demarczyk, futbolówka jednak jak zaczarowana nie chciała  w paść  do  sieci.

Za drugą część gry  Piłkarzom pilickiego klubu należą się brawa.   Pokazali w niej charakter     i odwrócili losy  rywalizacji. Walczyli do ostatniego gwizdka  za co po raz kolejny zostali nagrodzeni. Był już bowiem   doliczony czas  gry- 91 minuta, gdy wyciągnęli wynik  na 3-2, co  dało im trzy punkty.

Do odrabiania strat ruszyli od razu.  Wpierwszej częsci  odsłony zgnietli Grębałowiankę, co przyniosło porządany efekt. Zresztą na zmianę rezultatu nie trzeba było długo czekać .  już w 4 minucie po wznowieniu gry nadzieję przywrócił Demarczyk, wpychając futbolówkę do sieci, obok bramkarza, przy bliższym słupku. Chwilę później  o włos od wyrówniana  po dograniu Demarczyka był Tokarski. Napstnik uderzył piłkę głową  na dalszy słupek , po za zasięgiem bezradnego  bramkarza, lecz minimalnie chybił.  Znacznie mniej szczęścia  przyjezdni (którzy w drugiej odsłonie  trochę siedli) mieli kwadrans później. Wsponinany  wyżej Demarczyk dośrodował z rzutu rożnego, a największym  sprytem wykazał  się Dudkiewicz, który uderzając obok interweniującącego bramkarza, odrobił straty. Dalsza część potyczki dla Piliczan. Szukali  swojej szansy, mieli  sytuacje, a także problem z ich spożytkowaniem. Gdy wydawało się, że nic już się nie zmieni arbiter  doliczył 3  minuty. W pierwszej z nich  Osmenda dorzucił piłkę w pole karne do Dudkiewicza, a ten trafił głową od dalszego słupka wywołując  wybuch radości  na trybunach i rozstrzygając spotkanie.

Poniżej bramki: otwierająca, oraz ustalająca wynik spotkania.