PILICZANKA – ŁAZOWIANKA   4:1

Bramki:  Słowik 55, Tokarski 58,83, Grabowski 70(k) – Maciążek

Piliczanka: M. Kantor- M. Węglarz, Hys, Kazior, Makowski- J. Nowak, Słowik, Kurczek, testowany- Goncerz- Tokarski

Grali także: Stolarski, Grabowski, Kalamat, Olszewski

Trzy bramkowe zwycięstwo  nad A- klasową Łazowianką, odnieśli podopieczni  trenera  Netera w ostatnim   sprawdzianie przed  startem  ligi.

Mecz miał dwa oblicza.

Pierwsza  połowa spotkania ze wskazaniem   na gości z Łaz.

Piliczanie zagrali poniżej  swych możliwości i nie mogli by mieć pretensji, gdy  by na przerwę zeszli  przy wyniku  0-3.  Przyjezdni  z kilku bardzo  dobrych   sytuacji wykorzystali ostatecznie jedną.

W 9 minucie, piłkę wgraną z boku w pole karne, z bliska do bramki Kantora  posłał  Maciążek.

Dwie  minuty  później   trafili ze spalonego.

Piliczanie sporadycznie   niepokoili  bramkarza  Łaz , nie stwarzając pod jego bramką niczego, co było by szczególnie  groźne.

Druga  połowa  dla  piłkarzy GMLKSu.

Poprawili grę, byli zespołem  lepszym.   Mieli multum sytuacji bramkowych.   Na bramkę  gości  co chwilę sunęły  kontry, które okazały się kluczowe dla wyniku.   Do remisu  10 minut po przerwie  doprowadził Słowik. Pomocnik  obsłużony podaniem przez  szarżującego  na skrzydle  Tokarskiego,  podprowadził sobie futbolówkę, po czym  uderzył po ziemi , obok bramkarza. 3 minuty później Żółto – czarni już prowadzili. Słowik  dośrodkował  piłkę   rożnego w pole karne, bramkarz źle obliczył  jej lot , a z okazji skorzystał  zamykający  akcję Tokarski, który głową  strącił futbolówkę do sieci.

Chwilę  później  bramkarz Łazowianki  po strzale  Nowaka, po raz kolejny musiał wyjąć  piłkę  z siatki.  Piliczanie bramką  jednak się nie nacieszyli , bowiem, strzelec był na  spalonym.

Znacznie mniej szczęścia  piłkarze w białych strojach mieli  w minucie 70.   W bocznych  sektorach  pola karnego wycięty  został Nowak, a z wapna pod porzeczkę  trafił Grabowski.

Czwartą, ostatnią uznaną   bramkę, gospodarze zdobyli po kontrze w 83 minucie potyczki.  Będący  w środkowej strefie   boiska Goncerz głową    przedłużył podanie  do  Kalamata, wypuszczając  go sam na sam. Pomocnik popędził na spotkanie  z bramkarzem. Na wysokości mniej więcej szesnastki  odegrał futbolówkę  wzdłuż bramki do nabiegającego Tokarskiego, a ten dopełnił formalności, ustalając  rezultat.

Chwilę  później w sytuacji sam na sam  znalazł się Kurczek. Pomocnik  zamiast samemu   wykończyć akcję, oddał futbolówkę  Kalamatowi, który był  na spalonym.  Ten formalności  dopełnił lecz wyniku nie zmienił.

Goście najlepszą sytuację po przerwie mieli  w 52 minucie ustrzelili wówczas poprzeczkę. 2 minuty wcześniej bliscy  byli skopiowania trafienia z 9, lecz Stolarski był na posterunku  i wybronił  strzał z bliska.