Piliczanka: Stolarski- Porębski(75' R. Makowski), Hys, Goncerz, Grabowski- Nowak(83. M. Makowski), Słowik, M. Węglarz, Ł. Musialski(60' Kurczek)- Tokarski- Dudkiewicz(87' Żarnowiecki)

Żółte kartki: M. Węglarz- Pietruszewski

Sędziował (bardzo dobrze): Marcin Mróz (Olkusz)

Trudno w to uwierzyć, ale w sobotę Piliczanka zdobyła dopiero pierwszy w tym sezonie punkt na własnym boisku.

Przy Zamkowej zremisowała bezbramkowo z Grębałowianką, a z wyniku bardziej zadowoleni powinni być goście z „Grodu Kraka”

Piliczanie zagrali dobre jak na okręgówkę spotkanie, w którym zabrakło im skuteczności. Przyjezdni naprawdę nie mogli by mieć pretensji gdyby zarówno w pierwszej, jak i w drugiej odsłonie dostali po dwie bramki.

Pierwsza była miarę wyrównana.

Podopieczni Michała Kowalskiego powinni byli prowadzić od 5 minuty.

Dudkiewicz „objechał” bramkarza, po czym wyłożył futbolówkę wzdłuż bramki wchodzącemu na dalszy słupek Musialskiemu. Ten mając „patelkę” z 3 -4 metrów nie trafił do pustej bramki.

W sumie w pierwszym kwadransie gry gospodarze mieli 3 sytuacje w których ciut zabrakło do szczęścia.

Do ich poziomu jeśli chodzi o skuteczność dostosowali się goście, którzy nie wykorzystali trzech prezentów.

W 16 minucie setkę nogami wybronił Stolarski.

W 32 dużo nie brakło, a do bramki GMLKSu, wpadło by to co w 5 minucie powinno wpaść do bramki gości.

Z nieporozumienia między obrońcą a bramkarzem skorzystał piłkarz Grębałowa, „objechał” Stolarskiego i trafił w słupek.

3 minuty później bliski zaliczenia asysty był grający na stoperze Hys.

Odegrał piłkę w szerz boiska do środka. Zamiast partnera z obrony znalazł jednak rywala, którego wypuścił sam na sam.

Po kolejnych 3 minutach obrońca przyjezdnych w ferworze walki o piłkę przelobował własnego bramkarza.

Fani GMLKSu gromko krzyczeli ” jest”, widząc, że futbolówki zmierzającej jak się wydawało do siatki nikt już nie dogoni.

Przeżyli jednak zawód, bowiem ostatecznie piłka o jakieś 15 centymetrów minęła słupek wychodząc, na rzut rożny.

Druga odsłona ze wskazaniem na Piliczan.

Byli bliżsi zdobycia bramki.

Po raz pierwszy zagrozili jej w 55 minucie.

W długi róg mierzył Dudkiewicz, lecz wywalczył tylko rzut rożny.

Ponadto sytuacje mieli mieli: Słowik (huknął ponad bramką, mając przed sobą kładącego się bramkarza), Grabowski (koło 75 minuty przeprowadził szarże bokiem, zszedł z piłką do środka i nie trafił w bramkę), czy Tokarski.

(Po jego uderzeniu górą w 87 minucie kibice  już widzieli piłkę w sieci. Zdążyli krzyknąć „je” gdy ta zatrzymała się na dalszym słupku).

Goście po przerwie mieli dwie trzy niezłe okazje. Pierwszą w 55 minucie(ustrzelili Stolarskiego).

A najbliżsi skarcenia Piliczan byli ostatniej minucie doliczonego czasu.

Pospieszyli wówczas z dobitką, po tym jak bramkarz odbił futbolówkę i huknęli na siłę wysoko nad bramką.