statystyki szczegółowe

Aktualności

HALOWE MISTRZOSTWA PODOKRĘGU ORLIKÓW

• autor: MAIK_001, 2016-03-08 13:25

W ostatnią niedzielę lutego tuż za podium w halowych mistrzostwach podokręgu uplasowali się młodzicy GMLKS-u, a pierwszą marcową ich wynik powtórzyła drużyna orlików.

O ile 4 miejsce młodzików można było przyjąć z lekkim niedosytem, o tyle w przypadku orlików nie może być o tym mowy.

W hali olkuskiego MOSiR-u zagrali dobre zawody. Awans do strefy półfinałowej nie przyszedł im lekko, a w niej znaleźli się w doborowym towarzystwie.

Turniej wygrał Słowik Olkusz, przed WAP-em Wolbrom i Przebojem Wolbrom.

W zawodach wzięło udział 10 drużyn (Centuria Chechło, Ospel Wierbka,AP Gołcza, Błysk Zederman, WAP Wolbrom, Słowik Olkusz, Słowik II Olkusz, Przemsza Klucze, Przebój Wolbrom i Piliczanka), które podzielono na 2 pięcio-zespołowe grupy.

Awansem do półfinału premiowane były 2 pierwsze miejsca, mecze trwały po 12 minut.

W grupie A wpadły na siebie: Centuria, Wierbka, Słowik, Błysk i WAP.

Do grupy B trafiły: AP Gołcza, Przebój, Piliczanka, Przemsza i Słowik II.

W pierwszej grupie po za zasięgiem były zespoły z Olkusza i z Wolbromia, które zremisowały ze sobą, a pozostałe spotkania wygrały.

Druga grupa okazała się natomiast bardzo wyrównana. Rywalizacja o awans, była niezwykle zacięta i toczyła się dosłownie do ostatniego gwizdka.

Doskonale o tym świadczy przypadek Słowika II Olkusz, który w fazie grupowej, stracił tylko jedną jedyną bramkę, w ostatnim meczu i kosztowała go ona awans.

AP GOŁCZA – PILICZANKA 0-0

Piliczanie pierwszy mecz rozegrali przeciwko Akademii Piłkarskiej z Gołczy.

Wypadli w nim dobrze.

Z gry byli zespołem lepszym, mieli sytuacje, lecz nie zdołali okrasić występu bramką.

Punkt w tym meczu był dla podopiecznych Pawła Kaziora wartościową zdobyczą, natomiast sytuację, Gołczy komplikował, bowiem zaczęła od porażki.

PRZEMSZA KLUCZE – PILICZANKA 0-1

Bramka: Aleksandrowicz 9,

Spotkanie początkowo ze wskazaniem na Przemszę. Później dla Piliczanki.

Bramka na wagę 3 punktów padła w 9 minucie gry.

Piliczanie wymienili kilka podań w szerz placu gry, a akcję na dalszym słupku zamknął Aleksandrowicz, wciskając piłkę z bliska w krótki róg.

Wcześniej oba zespoły miały po jednej wybornej sytuacji.

W 3 minucie zawodnik Przemszy z pod linii bocznej odegrał piłkę tyłem przed bramkę, wykładając ją jak na tacy Szocie, który znalazł się w sytuacji sam na sam.

3 minuty później piłkarze GMLKS-u wypracowali „setkę” Przemszy.

PRZEBÓJ WOLBROM – PILICZANKA 1-0

W meczu z Przebojem podopieczni Pawła Kaziora stracili pierwszą w turnieju bramkę. Niespełna 2 minuty przed jego zakończeniem. Mimo niezłej gry nie zdołali nic strzelić, a porażka skomplikowała ich sytuacje. Istniała możliwość, iż 4 zespoły skończą rywalizację z 7 punktami na koncie.

SŁOWIK II OLKUSZ – PILICZANKA 0-1

Bramka: D. Szota 5

Zespoły z Gołczy i Wolbromia Zagrały dla GMLKS-u i podzieliły się punktami.

Stało się jasne, że piłkarze z Pilicy Przeboju nie dogonią, a mecz z drugą drużyną Słowika, będzie zarówno dla nich, jak i dla rywali meczem o przepustkę do dalszych gier.

Piłkarzom z Olkusza wystarczał remis, Piliczanka musiała wygrać.

Zagrała dobry mecz, nie ustępowała rywalowi.

„Złotą bramkę” jak się okazał, strzelił w 5 minucie Dawid Szota.

Po trafieniu do sieci podopiecznym Pawła Kaziora z minuty na minutę spieszyło się co raz bardziej.

Nie wiedzieli czy przy równej ilości punktów o awansie zdecyduje wynik bezpośredniej konfrontacji, czy bilans bramek. A przy”bilansie bramek”, potrzebowali zwycięstwa różnicą co najmniej dwóch trafień.

Bramkarze do ostatniego gwizdka nie dali się już pokonać i drużyny zakończyły rywalizację z siedmioma „oczkami” na koncie.

Po meczu na parkiecie chwila niepewności... i jest komunikat ze strony organizatora.

Pierwszy półfinał: Przebój Wolbrom- WAP Wolbrom, drugi półfinał: Słowik Olkusz – Piliczanka Pilica.

W dwóch ostatnich meczach drużyna orlików, powtórzyła wyniki młodzików z Przed tygodnia.

Naj wpierw Przegrała półfinał ze Słowikiem 0-2, a następnie 0-3 mecz o 3 miejsce z grupowym rywalem.

W derbach Wolbromia 2-0 wygrał WAP, który takim samym stosunkiem przegrał finał.