Aktualności

FINAŁ PUCHARU PODOKRĘGU - RELACJA

• autor: MAIK_001, 2011-03-13 21:30

W Finałowym spotkaniu Pucharu Polski w Olkuskiem

Piłkarze Piliczanki minimalnie przegrali z III ligowym Przebojem Wolbrom 0:1 (0:0)

Rozstrzygającą bramkę w 59 minucie spotkania zdobył Michał Guja.

Niewiele jednak zabrakło bohaterem Pilickich kibiców został by Michał Kozłowski.

Były napastnik Źródła Kromołów nie wykorzystał jednak setki kwadrans przed końcem gry.

Mimo porażki Piliczanie nie mają się czego wstydzić. Wstydu nie przynieśli, tanio skóry nie sprzedali.

W Pierwszej połowie, która mogła się podobać, okazało się, że diabeł nie taki straszny.

Wolbromianie co prawda stworzyli więcej sytuacji podbramkowych i były one groźniejsze, jednak jedynym efektem strzałów podopiecznych trenera Raka, było urwane lusterko w samochodzie jednego z kibiców.

Co do Piliczan rozegrali dobrą połowę, mieli kilka sytuacji, by otworzyć wynik meczu. A najbliżej szczęścia był Goncerz, który w 32 minucie gry zaplątał się z piłką tuż przed szesnastką.

W drugiej odsłonie, która mogła się podobać, piłkarze z Pilicy stworzyli więcej sytuacji podbramkowych, były one groźniejsze, do bramki trafili jednak goście.

W 59 minucie pojedynku ładną akcję Wolbromian wykończył Guja, który z bliska wepchnął piłkę do bramki Stolarskiego.

Piliczanie mimo niekorzystnego wyniku walczyli do końca.

A najbliżej szczęścia byli w 75 minucie gry, kiedy to mógł, a właściwie powinien wyrównać wspomniany Kozłowski.

Były zawodnik Źródła Kromołów uciekł Wolbromskiej defensywie. W sytuacji sam na sam minął bramkarza. Gdy znalazł się7 metrów przed pustą bramką z piłką przy nodze, kibice zaczęli świętować wyrównanie.

Niestety ich radość nie trwała długo, bowiem napastnik Pilickiego zespołu zbyt długo zwlekał ze strzałem i goście zdołali wrócić ze skuteczną interwencją.

Ta sytuacja nie podłamała ekipy trenera Netera, do końca walczyła o korzystny wynik. Jednak bez rezultatu i puchar pojechał do Wolbromia.

A piłkarzom z Pilicy na otarcie łez pozostało mniejsze trofeum za drugie miejsce

PILICZANKA - PRZEBÓJ WOLBROM 0:1

Bramka: Guja 59

PILICZANKA: Stolarski – A. Kukułka, Mrówka, Kazior, Ziaja (72 Grabowski) – T. Kukułka, Walnik (63 Olszewski), Goncerz (63 Kozłowski), Staśko – Kowal, Chrząstowski (50 Dudkiewicz).

PRZEBÓJ: Palczewski – Pindiur, Kiczyński, Jarosz, Derejczyk – Cupiał (66 Żmudka), Karpiński, Otuata, Wiśniewski – Spurna, Guja.

Żółte kartki: T. Kukułka, Kowal

Sędziował: Piotr Król (Miechów)